1. třída předškoláci
  • Martina Sochová
Akce třídy - Školní rok 2017/2018
O nejšikovnějšího předškoláka
Jako každý rok i letos proběhla soutěž "O nejšikovnějšího předškoláka". JPO Chropyně uspořádala dopoledne plné her a zajímavých instruktáží pro předškolní děti ( 1., 4. a 5. třída). Jako první si děti změřily síly s překážkovou dráhou, kde musely zachránit zraněného medvídka a dopravit ho do bezpečí ( jako správní hasiči). Překážková dráha byla zaměřena na rychlost, zručnost, sílu, orientaci v prostoru a týmovou práci. Proběhnutí dráhy se časově měřilo a na nejrychlejší dvojici čekalo finálové utkání. Ovšem než se časy spočítaly a vyhodnotily, dětí se ujali zkušení páni hasiči a zasvětili je do tajů hasičských uniforem, přístrojů a vybavení. Pak už ovšem nastala ta dlouho očekávaná chvíle....... vyhlášení vítězných dvojic. Těmi se staly dvojce Lilianka Ottová a Dominik Hušek z 1. Třídy, Kateřinka Kuchaříková a Anetka Polášková ze 4. Třídy, Samuel Kratochvíl a Filip Kotůlek z 5. Třídy. Tito finalisté poté svedli neúprosnou bitvu o první místo. Bylo vidět jejich plné nasazení při znovuzdolávání překážkové dráhy. Nakonec zvítězila Lilianka Ottová a stala se tak " Nejšikovnějším předškolákem roku 2017"... Celé dopoledne vyvrcholilo vyhlášením výsledků. Všechny děti dostaly sladkou odměnu a vítězové obdrželi věcné ceny. "Nejšikovnější předškolák roku 2017" obdržel putovní pohár, který bude po celý rok vystaven v prostorách MŠ. Celé dopoledne probíhalo v uvolněné soutěživé náladě a děti si tuto akci maximálně užívaly. Děkujeme JPO Chropyně za skvělou akci a těšíme se na další ročník.
Muzikoterapie
V říjnu nás navštívil pan Sklenář a přivezl nám ukázat plno zajímavých hudebních nástrojů z celého světa. Všechny nástroje nám ukázal, povyprávěl o nich a také na ně zahrál. Děti si mohly vyzkoušet nástroj, který je nejvíce zaujal. Úplně nakonec jsme vytvořili kapelu a všichni spolu jsme vytvořili píseň. Děti byly nadšené a zaujatě vnímaly vše nové. Těšíme se na další muzicírování.
Podzimní tvoření
Začátkem listopadu pozvaly děti své rodiče na odpolední tvoření. Sešlo se nás hodně a rodiče se s vervou pustili do díla. Než se kdo nadál, vznikaly krásné sovičky ze šišek a podzimní světýlka. Nakonec děti pohostily své rodiče a sourozence dýňovým koláčem, který samy upekly.Celé odpoledne probíhalo v usměvavé a velmi kreativní náladě.