FK Chropyně
V rámci akce „Měsíc náborů“, uspořádal FK Chropyně zábavně sportovní dopoledne pro děti z MŠ a ZŠ Chropyně. Děti si formou her a překážkových drah vyzkoušeli své schopnosti a pohybové dovednosti. A také zjistili, co vše se může malý fotbalista naučit. Celé dopoledne proběhlo v uvolněné a sportovní atmosféře a dětem z 1. Třídy MŠ se moc líbilo. Děkujeme za krásnou akci.
Muzikoterapie
V polovině září nás navštívil pan Sklenář a přivezl nám ukázat plno zajímavých hudebních nástrojů z celého světa. Všechny nástroje nám ukázal, povyprávěl o nich a také na ně zahrál. Děti si mohly vyzkoušet nástroj, který je nejvíce zaujal. Úplně nakonec jsme vytvořili kapelu a všichni spolu jsme vytvořili píseň. Děti byly nadšené a zaujatě vnímaly vše nové. Těšíme se na další muzicírování.
Hasiči
V MŠ Chropyně proběhla soutěž "O nejšikovnějšího předškoláka". Chropynští hasiči uspořádali dopoledne plné her a zajímavých instruktáží pro předškolní děti( 1. a 5. třída). Jako první si děti změřily síly s překážkovou dráhou, kde i mimo jiné musely zachránit zraněného medvídka a dopravit ho do bezpečí. Překážková dráha byla zaměřena na rychlost, zručnost, sílu, orientaci v prostoru a týmovou práci. Proběhnutí dráhy se časově měřilo a na nejrychlejší dvojici (z každé třídy) čekalo finálové utkání. Ovšem než se časy spočítaly a vyhodnotily, dětí se ujali zkušení páni hasiči a zasvětili je do tajů hasičských uniforem, přístrojů a vybavení. Pak už ovšem nastala ta dlouho očekávaná chvíle....... vyhlášení vítězných dvojic. Těmi se staly dvojce Matěj Zahradníček a Ondřej Kovařík z 1. Třídy, Kristýna Christová a Tereza Štolfová z 5. Třídy. Tito finalisté poté svedli neúprosnou bitvu o první místo. Bylo vidět jejich plné nasazení při znovuzdolávání překážkové dráhy. Nakonec zvítězil Matěj Zahradníček a stal se tak " Nejšikovnějším předškolákem roku 2016"... Celé dopoledne vyvrcholilo vyhlášením výsledků. Všechny děti dostaly sladkou odměnu a vítězové obdrželi věcné ceny. "Nejšikovnější předškolák roku 2016" obdržel putovní pohár, který bude po celý rok vystaven v prostorách MŠ. Děkujeme dobrovolným hasičům za skvělou akci a těšíme se na další ročník. :-)
Podzimní tvoření
Na začátku listopadu pozvaly děti své rodiče na odpolední podzimní tvoření. Sešlo se nás sice jen málo, nicméně rodiče se s vervou pustili do díla a výtvory byly vskutku nádherné. Než se kdo nadál, vznikaly krásné lucerničky a postavičky z jablíček. Celé odpoledne probíhalo ve veselé a spokojené náladě.
Drakiáda
Začátkem listopadu. se děti vydaly k zámku pouštět draky. Sluníčko svítilo už od rána,vítr nám přál a děti se mohly oddávat hrátkám s draky. Někteří draci létali hodně vysoko a někteří odpočívali spíše na zemi. Dětem se drakiáda líbila a byly rády, že si mohly pouštění draků vyzkoušet.
Program "Buďme spolu"
Začátkem měsíce února nás v naší třídě navštívila paní Mgr. Svobodová. Velice poutavým a hravým způsobem seznámila děti s překážkami, které musejí každý den zvládat děti s handicapem. Vyzkoušeli jsme si, jaké to je mít problém se zrakem, sluchem, či pohybem. Zjistili jsme, že navzdory jakémukoliv handicapu mohou tyto děti fungovat a žít plnohodnotný život. Celé dopoledne bylo velice příjemné, děti si chtěly nadšeně vše vyzkoušet a prozkoumat. Rozloučili jsme se ve znakovém jazyce, který nás paní Svobodová naučila, a o programu "Buďme spolu" děti ještě dlouhou chvíli nadšeně štěbetaly.
Pan malíř
V únoru nás v naší třídě navštívil „pan Malíř“. Namalovali jsme společně krok po kroku spoustu zajímavých zvířátek a společné kreslení se nám velice líbilo.
Puzzle
Jako každý rok, i letos proběhla celotřídní soutěž ve skládání puzzle. Nejdříve děti skládaly a bojovaly o postup do finále. Podařilo se Martince Šrámkové , Matyáškovi Obržálkovi a Kubovi Vránovi. Tito tři finalisté se následně utkali o pořadí. Už od začátku finálového kola bylo jasné, kdo bude první, druhý a třetí. Zvítězila Martinka, druhý byl Matyášek a třetí Kuba. Výherci dostali diplom a cenu.
Knihovna
Navštívili jsme knihovnu. Přivítala nás usměvavá paní „knihovnice“ a pozvala dál. Seznámila nás se všemi knihami, které si můžeme půjčit, zopakovali jsme si, jak s knihami zacházet, co nedělat a jak o ně pečovat. Také jsme si prověřili své znalosti pohádek při hádání hádanek a nakonec jsme měli možnost vybrat si knihy, které se nám líbí a prohlížet si je. Dopoledne v knihovně proběhlo v přátelské náladě a my si odnášeli nejenom drobné dárečky a nové poznatky, ale především přihlášky, abychom mohli začít navštěvovat knihovnu.

Tímto děkujeme pracovnicím městské knihovny za ochotu, spolupráci a hezký program.
Jaro
Děti 1. třídy Mateřské školy Chropyně, přivítaly ve své třídě šamanského indiána z dalekých krajů. S ním přivolaly přírodní živly a probudily přírodu ze zimního spánku. Děti se poutavou formou seznámily s netradičními hudebními nástroji a relaxovaly při jejich tónech. Nakonec spolu poděkovali zemi malým dárkem. Celé dopoledne proběhlo v poklidné a harmonické atmosféře.
Psí útulek
V průběhu března a dubna proběhla v rámci 1. třídy MŠ sbírka určená pejskům v psím útulku v Kroměříži. Celkem se podařilo vybrat krásných 1454,- Kč. Dne 15.5. navštívily děti 1. třídy tento útulek, kam pejskům osobně zavezly piškoty a granule zakoupené z této částky. Děti se seznámily s prostorami, službami i režimem útulku a nakonec i s jeho obyvateli. Tímto bychom rády poděkovaly všem rodičům a psímu útulku za spolupráci.
Veselé odpoledne pro maminky
Na začátku května děti strávily odpoledne se svými maminkami. Děti maminkám předvedly krátké vystoupení s jarní tematikou, a posléze si společně vyrobili krásnou jarní kytičku, se kterou se společně vydali domů.
Hasiči
Výlet Podzámeckou zahradou
30. května jsem si užili krásný výlet Podzámeckou zahradou. Při jízdě vláčkem jsme se dozvěděli spoustu zajímavých informací o její historii i současnosti, unešeně jsme sledovali dovádějící veverky, pyšnícího se páva a spoustu dalších zvířátek, která nás zvědavě doprovázela na našem výletě. Do školky jsme se vrátili trochu unavení, ale spokojeni a plní dojmů z kouzelného dopoledne.
Den dětí
Policie na návštěvě
Dobrý anděl
Vážení rodiče, rády bychom Vám a Vašim dětem touto cestou poděkovaly za spolupráci v rámci projektu Dobrý anděl. Za celý školní rok se nám podařilo na jejich účet zaslat krásných 8108Kč, a to už je úctyhodná částka. Vaší spolupráce a podpory si vážíme, je to podle nás cesta správným směrem, a když se na ni přidá co nejvíce lidí, je to krásné. Děkujeme, učitelky 1. třídy mateřské školy
POČÍTADLO
TOPlist

POKLADNÍ HODINY
středa
19. 9. 2018
12:00 - 12:30
14:30 - 16:00