Exkurze na MÚ
Dne 15. 9. se děti 1. třídy MŠ vydaly na Městský úřad. V rámci tématu (" Povolání ") je zajímalo, kdo zde pracuje a co má na starosti. Hned u vchodu děti přivítala usměvavá paní starostka, která je jednoduchou, přesto poutavou formou seznámila s celým Městským úřadem. Děti si z exkurze odnášely nejenom drobný dáreček, ale hlavně plno nevšedních zážitků, které si nadšeně sdělovaly celou zpáteční cestu do školky. A že jich bylo. Vážíme si času, který nám paní starostka Ing. Věra Sigmundová věnovala a děkujeme také všem zaměstnancům MÚ.
O nejšikovnějšího předškoláka 2015
V MŠ Chropyně proběhla soutěž "O nejšikovnějšího předškoláka". Chropynští hasiči uspořádali dopoledne plné her a zajímavých instruktáží pro předškolní děti ( 1., 5. a 6. třída). Jako první si děti změřily síly s překážkovou dráhou, kde i mimo jiné musely zachránit zraněného medvídka a dopravit ho do bezpečí ( jako správní hasiči). Překážková dráha byla zaměřena na rychlost, zručnost, sílu, orientaci v prostoru a týmovou práci. Proběhnutí dráhy se časově měřilo a na nejrychlejší dvojici čekalo finálové utkání. Ovšem než se časy spočítaly a vyhodnotily, dětí se ujali zkušení páni hasiči a zasvětili je do tajů hasičských uniforem, přístrojů a vybavení. Pak už ovšem nastala ta dlouho očekávaná chvíle....... vyhlášení vítězných dvojic. Těmi se staly dvojce Martin Loch a Honza Berky z 1. Třídy, Terezka Tománková a Emička Pavelová z 5. Třídy, Kryštof Štěpánek a Patrik Mika z 6. Třídy. Tito finalisté poté svedli neúprosnou bitvu o první místo. Bylo vidět jejich plné nasazení při znovuzdolávání překážkové dráhy. Nakonec zvítězil Martin Loch a stal se tak " ejšikovnějším předškolákem roku 2015"... Celé dopoledne vyvrcholilo vyhlášením výsledků. Všechny děti dostaly sladkou odměnu a vítězové obdrželi věcné ceny. "Nejšikovnější předškolák roku 2015" obdržel putovní pohár, který bude po celý rok vystaven v prostorách MŠ.Celé dopoledne probíhalo v uvolněné soutěživé náladě a děti si tuto akci maximálně užívaly.Děkujeme dobrovolným hasičům za skvělou akci a těšíme se na další ročník .:-)
Podzimní tvoření v 1. třídě MŠ
Začátkem listopadu pozvaly děti své rodiče na odpolední tvoření z přírodnin. Sešlo se nás hodně a rodiče se s vervou pustili do díla. Než se kdo nadál, vznikala krásná zvířátka a postavičky z kaštanů, žaludů, šípků a šišek. Společně si také vyrobili papírového ježečka, kde děti prokázaly svoji zručnost a přesnost. Celé odpoledne probíhalo v usměvavé a velmi kreativní náladě.
Pan Malíř
V listopadu nás navštívil „pan Malíř“. Naučil nás malovat spoustu zvířátek a my jsme to pod jeho vedením krásně zvládly.
Vánoční tvoření
Na návštěvě u ptáčků
V rámci tématu děti 1. třídy MŠ Chropyně navštívily ornitologickou stanici v Přerově. Poutavou formou se seznámily s různými druhy ptactva, jak o ně pečovat a pomáhat jim, vyrobily pro ptáčky zvoneček plný mlsání a také si prohlédly nepřeberné množství vycpaných exponátů. Už se těšíme na další setkání.
Soutěž ve skládání puzzle
Jako každý rok, i letos proběhla celotřídní soutěž ve skládání puzzle. Nejdříve děti skládaly a bojovaly o postup do finále. Podařilo se to Samovi Říhovi, Martince Šrámkové a Emičce Bátrlové. Tito tři finalisté se následně utkali o pořadí. Soutěž byla velmi vyrovnaná a do poslední chvíle se nevědělo, kdo bude první, druhý a třetí. Nakonec zvítězil Sam, druhá byla Emička a třetí Martinka. Výherci dostali diplom a cenu.
Program „Buďme spolu“
Začátkem března nás navštívila paní Mgr. Svobodová. Hravou a aktivní formou děti seznámila s překážkami, které musejí zvládat děti s handicapem. Děti si vyzkoušely, jaké to je mít problém se zrakem, sluchem, či pohybem. Zjistily, že navzdory svému handicapu mohou tyto děti fungovat a žít plnohodnotný život. Celé dopoledne probíhalo v dychtivé náladě si vše vyzkoušet a prozkoumat. Nakonec jsme se rozloučili ve znakovém jazyce, který nás paní Svobodová naučila.
Návštěva knihovny
Děti 1. Třídy MŠ navštívily knihovnu. Přivítala je usměvavá paní „knihovnice“ a pozvala dál. Seznámila děti se všemi knihami, které si mohou půjčit, zopakovali si, jak s knihami zacházet, co nedělat a jak o ně pečovat. Děti si také prověřily své znalosti pohádek při hádání hádanek a nakonec měly možnost vybrat si knihy, které se jim líbí a prohlížet si je. Dopoledne v knihovně proběhlo v přátelské náladě a děti si odnášely nejenom drobné dárečky a nové poznatky, ale především přihlášky, aby mohly začít navštěvovat knihovnu.

Tímto děkujeme paní Maťhové za ochotu, spolupráci a hezký program.
Dramatizace pohádky "Boudo, budko"
V rámci tématické části Zajíc v říši pohádek se děti seznámily s pohádkou "Boudo, budko". Pohádka se jim velice líbila, a proto se všichni nadšeně zapojili do přeměny pohádky v divadlo. Děti si role zvířátek velice užívaly a svým hereckým uměním pobavily kamarády ve třídě.
Probuzení jara
Děti 1. třídy Mateřské školy Chropyně, přivítaly ve své třídě šamanského indiána z dalekých krajů. S ním přivolaly přírodní živly a probudily přírodu ze zimního spánku. Děti se poutavou formou seznámily s netradičními hudebními nástroji a relaxovaly při jejich tónech. Nakonec spolu poděkovali zemi malým dárkem. Celé dopoledne proběhlo v poklidné a harmonické atmosféře a my se už těšíme na další setkání s našim novým kamarádem.
Psí útulek
Během dubna proběhla v rámci 1. třídy MŠ sbírka určená pejskům v psím útulku v Kroměříži. Celkem se podařilo vybrat krásných 1528,- Kč. Dne 11.5. navštívily děti 1. třídy psí útulek v Kroměříži, kam pejskům osobně zavezly piškoty a granule zakoupené z této částky. Děti se seznámily s prostorami, službami i režimem útulku a nakonec i s jeho obyvateli. Tímto bychom rády poděkovaly všem rodičům za spolupráci.
Odpoledne s maminkou
Začátkem května děti strávily odpoledne se svými maminkami. Společně prošli nelehkou cestou plnou úkolů vyžadujících jejich spolupráci, vzájemnou pomoc a důvěru. Na konci této cesty je čekal poklad, který potvrdil, jaký krásný vztah je mezi nimi.
Výlet do Podzámecké zahrady
Hasiči
Pasování
V krásném prostředí Chropyňského zámku proběhlo 21. června pasování dětí.

I letos v 1. třídě MŠ probíhala celoroční sbírka "Dobrý anděl". Celkově se vybrala a poslala částka 4270,-. Děkujeme všem rodičům, kteří pravidelně přispívali a podpořili tento projekt. Dále bychom rády poděkovaly všem rodičům za věcné dary, které věnovali naší třídě. Moc si toho vážíme.

Děkujeme
POČÍTADLO
TOPlist

POKLADNÍ HODINY
středa
19. 9. 2018
12:00 - 12:30
14:30 - 16:00